4 Medale najmłodszych tarnowskich lekkoatletów

W miniony weekend w podradomskich Kozienicach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, w których wystartowali najmłodsi zawodnicy sekcji LA tarnowskiego „START-u”, a wśród nich: Krystian Sacha, Jacek Kierach i Dominik Lejko. Ekipa z Tarnowa, prowadzona przez trenera Bartłomieja Tott, wywalczyła na tych mistrzostwach cztery medale: 2 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy.

Krystian Sacha, zaliczył bardzo trudne ale jednocześnie bardzo udane starty na lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski w Kozienicach. Rywalizując w konkursach pchnięcia kulą, rzutu dyskiem oraz rzutu oszczepem tarnowski junior wywalczył tylko jeden ale jakże cenny brązowy medal w pchnięciu kulą, natomiast w pozostałych dwóch konkurencjach technicznych uplasował się na najbardziej nielubianym przez sportowców czwartym miejscu.

Bardzo udane debiuty na lekkoatletycznych arenach zaliczyli Jacek Kierach i Dominik Lejko. Zawodnicy Ci bardzo mocno rywalizowali w swoich klasach startowych, gdzie walczyli zarówno z rywalami jak również ze stresem, który zawsze jest ogromny podczas pierwszych w życiu startów.

Wspaniałe występy tarnowskich najmłodszych lekkoatletów są wielką radością dla klubu oraz trenera sekcji, Bartłomieja Tott, szkoda tylko, że coraz mniejsza liczba trenujących zawodników, szczególnie tych najmłodszych, sprawia że ten sport bardzo powoli ale „umiera”. To zawodnicy tworzą sport i jego sukcesy, to zawodnicy są siłą napędową wszystkiego, tylko że tych zawodników coraz bardziej brakuje…