Udany start tarnowskich lekkoatletów w Słubicach!!!

W ostatni weekend maja na stadionie SOSiR-u w Słubicach już po raz kolejny odbył się Międzynarodowy Miting Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. W zawodach tych wystartowali również zawodnicy tarnowskiego START-u, dla których była to pierwsza tak poważna impreza w tym sezonie, a jednocześnie pierwszy sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski.

Tarnowscy zawodnicy na tych zawodach zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Wysokie lokaty naszych sprinterów Joanny Mazur i Anny Trener, puchar dla Ani za zdobycie drugiego miejsca w konkurencjach biegowych kobiet i nowe rekordy życiowe to bardzo dobry prognostyk na dalszą część sezonu. Na szczególne słowa uznania zasługuje występ Joanny Mazur która wystartowała na dwóch dystansach, 100 i 200 metrów i na obu bardzo wyraźnie poprawiła swoje rekordy życiowe. Także Tomasz Sikorski poprawił swoją „życiówkę” w biegu na 400m.

Bardzo dobrze zainaugurowali sezon także tarnowscy miotacze: Michał Wrzeszcz, Mariusz Niemiec, Paweł Ciesielski i Damian Ligęza. Wyniki które osiągnęli w Słubicach pozwalają optymistycznie patrzeć na dalszą część sezony, który w tym roku zapowiada się na długi i wyczerpujący.

Teraz przed tarnowskimi lekkoatletami obóz przygotowawczy w Wiśle. Zaraz po nim część zawodników, wraz z trenerem Bartłomiejem Tott, wyjeżdża do Berlina na Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec, które poprzedzi Międzynarodowa Klasyfikacja Medyczna, a potem najważniejsza krajowa impreza, czyli Mistrzostwa Polski w Zielonej Górze.