Batalia o Rio

W ostatnich tygodniach lutego zawodnicy tarnowskiego klubu sportowego "START" walczyli o kwalifikacje do Igrzysk Paraolimpijskich w RIO. Jedenastoosobowa reprezentacja Polski wystartowała na  Pucharze Świata IPC w podnoszeniu ciężarów, który odbył się w Dubaju. Nasza tarnowska zawodniczka Marzena Zięba na tej imprezie, zdobyła srebrny medal podnosząc 130 kg i tym samym poprawiając rekord Europy. Piotr Szymeczek również zawodnik Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych START zdobył ósme miejsce w swojej kategorii do 80kg  z wynikiem 183kg. Tydzień później zawodnicy wystartowali na II Turnieju Kwalifikacyjnym do Igrzysk tym razem w Kuala Lumpur. Po tak krótkim okresie odpoczynku nasi sportowcy również popisali się wysoką formą. Marzena Zięba poprawiając swój rekord Europy zajęła drugie miejsce z wynikiem 132kg. Szymeczek Piotr wywalczył miejsce szóste z wynikiem 181kg. Oboje zakwalifikowali się do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio, które rozpoczną się na początku września. Tak wysoka forma zawodników może wzbudzać wielkie nadzieje odnośnie ich startu w Brazylii. Reprezentanci naszego regionu trenują w siłowni przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie pod okiem trenera Bogusława Szczepańskiego.