Wielki występ sztangistów tarnowskiego START-u

Areną opisanych poniżej sportowych wydarzeń była Bydgoszcz gdzie w dniach 14 – 15  maja odbyły się  XLIII  Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych 

w Podnoszeniu Ciężarów.

Prowadzona przez trenera Bogusława Szczepańskiego drużyna START-u po raz kolejny udowodniła przynależność do krajowej czołówki –5 złotych,2 srebrne i  1 czwarte miejsce – to dorobek naszych zawodników.

 Jak zawsze nie zawiodły dziewczęta. Utytułowana Marzena Łazarz aktualna mistrzyni Europy startując w kategorii wagowej + 86 kg po doskonałym występie uzyskała wynik 130 kg zdobywając złoty medal.

Ambitnie walczyła druga z naszych reprezentantek Magdalena Werner. Niewielka ciałem- 47 kg ale wielka duchem po pięknej walce zdobyła dla naszych barw srebrny medal.

Męskie boje rozpoczął nasz najlżejszy zawodnik Tomasz Pietruszka. Realizując w 100 % założenia taktyczne trenera zdobył srebrny medal w kategorii seniorów i złoty jako junior.

W kategorii do 80 kg tarnowski START reprezentował stary mistrz, członek kadry narodowej Artur Lis. Nie zawiódł, w pięknym stylu  zaliczając trzy podejścia zdobył złoty medal

z wynikiem 151 kg.

Czwarte miejsce wśród seniorów zajął jeden z najbardziej doświadczonych zawodników Paweł Jewuła. Wynik 92 kg w kategorii do 65 kg nie wystarczył do zdobycia medalu. Zawodnik obiecuje rewanż jeszcze w tym roku podczas drużynowych MP, które odbędą się

w Tarnowie.

Kategoria 88 kg to popis Mistrza Europy Piotra Szymeczka. Gdyby nie imponujące boje jego występ byłby nudny. Pierwszym podejściem do ciężaru 165 kg zapewnił sobie złoty medal. Dalszy ciąg był walką z ciężarem zakończoną wynikiem 170 kg i minimalnie spalonym bojem ze sztangą ważąca 10 kg więcej.

Udany występ zanotował również młody zawodnik Patryk Jarno zdobywając złoty medal

w kategorii juniorów w wadze do 97 kg.

Pomimo krótkiego  okresu przygotowawczego drużyna zdołała się wznieść na szczyty ambicji, woli walki i skuteczności startowej. Należą się wszystkim zawodnikom gratulacje, słowa uznania i podziwu. Gratulacje odbierane przez trenera od kolegów z innych klubów dobitnie świadczą o wielkości tej drużyny.

Te wyniki nie byłyby możliwe gdyby nie pomoc naszych sponsorów: PFRON, Gminy Miasta Tarnowa  oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.