Krakowskie fale

W dniach 4-5 czerwca 2016 roku pływacy Startu Tarnów uczestniczyli w II Ogólnopolskich  Zawodach Pływackich „Krakowskie Fale”. W zawodach wzięło udział ok. 80 zawodników z dysfunkcja narządu ruchu i wzroku. Tarnów reprezentowała 13 osobowa ekipa wraz z trenerką Anetą Michalską. Zawody rozgrywane były systemem open w kategorii dziewcząt i chłopców. Tarnowscy pływacy zdobyli łącznie 9 medali indywidualnie oraz złoty medal w sztafecie dziewcząt 4x50 m stylem dowolnym.

Najlepszą zawodniczką tarnowskiej ekipy została Patrycja Wojnarowska gr.S7 zdobyła
łącznie 4 medale: złoto na dystansie 100 m styl dow, 2 srebrne medale na dystansie 200 dow. i 100 klas. oraz 3 miejsce na dystansie 50m styl. dow.

Kinga Krakowiecka gr S9 zdobyła łącznie 3 medale : 2 srebra wywalczyła na dystansie 50 m stylem dow. oraz 50 m stylem grzb., brązowy medal wywalczyła na dystansie 100 m stylem klas. Natalia Gogola gr S10 tobrązowa medalistka na dystansie 100 m stylem dow. Bartosz Kluska gr S5 wywalczył brąz płynąc na dystansie 100 m. stylem klas. Damska sztafeta wywalczyła złoty medal płynąc w sztafecie 4x50 stylem dow.
w składzie: Patrycja Wojnarowska, Barbara Gajer, Klaudia Wróbel oraz Natalia Gogola.

Obecnie najlepsi tarnowscy pływacy przygotowują się do „Letnich Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Zielonej Górze”, które odbędą się w dniach 18-19 czerwca 2016 r.