8 Medali tarnowskich juniorów

W pierwszy weekend czerwca juniorzy tarnowskiego START-u walczyli o medale na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Kozienicach. Na zawodach tych o najwyższe laury walczyli: Tomasz Stach, Krystian Sacha oraz Jacek Kierach. Cała trójka zawodników wystartowała w trzech konkurencjach: pchnięcie kulą, rzut dyskiem oraz rzut oszczepem. Lekkoatleci z Tarnowa, których na co dzień trenuje Bartłomiej Tott, wywalczyli na tych mistrzostwach osiem medali: 1 srebrny i 7 brązowych.

Wielkie medalowe boje rozpoczął Tomasz Stach, który w konkurencji pchnięcia kulą, w klasie F54 (zawodnicy po urazach kręgosłupa lędźwiowego poruszający się na wózku) zajął trzecie miejsce. Podobnie było w konkursie rzutu dyskiem, a także rzutu oszczepem w których Tomek również był trzeci.

Drugi z tarnowskich miotaczy, Krystian Sacha, również zaliczył bardzo trudne ale jednocześnie bardzo udane starty na tych zawodach. Rywalizując w konkursach pchnięcia kulą oraz rzutu dyskiem w klasie F37 (zawodnicy z porażeniem jednostronnym na skutek chorób centralnego układu nerwowego) tarnowski junior wywalczył dwa bardzo cenne brązowe medale. W konkursie rzutu oszczepem, w którym również wystartował, uplasował się tuż za podium na najbardziej nielubianym przez sportowców czwartym miejscu.

Bardzo udane zawody w Kozienicach zaliczył Jacek Kierach. Zawodnik trenera Bartłomieja Tott, startujący w klasie F56 (zawodnicy po niewielkich urazach kręgosłupa krzyżowo-lędźwiowego rzucający w pozycji siedzącej) wywalczył na tych mistrzostwach dwa brązowe medale w konkurencjach rzutu oszczepem i pchnięcia kulą, oraz jeden srebrny medal w konkursie rzutu dyskiem.

Wspaniałe występy tarnowskich najmłodszych lekkoatletów są wielką radością dla klubu oraz trenera sekcji, Bartłomieja Tott, szkoda tylko, że coraz mniejsza liczba trenujących zawodników, szczególnie tych najmłodszych, sprawia że ten sport bardzo powoli ale „umiera”. To zawodnicy tworzą sport i jego sukcesy, to zawodnicy są siłą napędową wszystkiego, tylko że tych zawodników coraz bardziej brakuje…