Lekkoatleci tarnowskiego START-u nie zwalniają tempa!!!

Pierwszy weekend lipca był bardzo pracowity dla lekkoatletów tarnowskiego START-u, którzy walczyli o medale podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, które odbyły się na obiektach Centrum Lekkoatletycznego im. Ryszarda Ksieniewicza w Słupsku. Oczywiście w zawodach tych nie mogło zabraknąć tarnowskiej kadry START-u, w składzie której znaleźli się: Damian Ligęza, Mariusz Niemiec, Paweł Ciesielski, Michał Wrzeszcz, Wieńczysław Leszczyński i Tomasz Sikorski. Podopieczni trenera Bartłomieja Tott wywalczyli na tych zawodach w sumie 12 medal w tym 1 złoty, 4 srebrne i 7 brązowych..

10 medali zdobyli miotacze a jako pierwszy z nich wystartował Damian Ligęza w konkursie rzutu oszczepem w klasie F54 (uszkodzenia kręgosłupa na poziomie Th1-Th7), w którym bronił złotego medalu wywalczonego przed rokiem. Wynikiem 20,18 m Damian pokonał wszystkich swoich rywali i obronił tytuł Mistrza Polski. Do złotego medalu w oszczepie tarnowianin dorzucił jeszcze srebro w dysku i brąz w konkursie pchnięcia kulą.

Również trzy medale Mistrzostw Polski wywalczył Mariusz Niemiec. Popularny „Mario” rywalizując w klasie F55 (uszkodzenia kręgosłupa na poziomie Th8-L1) wywalczył srebrny medal w konkursie rzutu oszczepem, oraz brązowe medale w konkurencjach rzutu dyskiem i pchnięcia kulą.

Srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski wywalczył również Paweł Ciesielski. Rywalizujący w klasie F56 (uszkodzenia kręgosłupa na poziomie L2-L4) tarnowski zawodnik wywalczył srebrny medal w konkurencji pchnięcia kulą i brąz w rzucie oszczepem.

Bardzo udane występy na stadionie w Słupsku zaliczyli Michał Wrzeszcz (klasa F37 – porażenia połowicze)oraz Wieńczysław Leszczyński (klasa F11 – zawodnicy całkowicie niewidomi).Tarnowscy zawodnicy osiągnęli bardzo dobre wyniki w swoich startach plasując się w nich tuż za podium. Obydwaj zawodnicy uplasowali się na 4 miejscu w konkursach rzutu dyskiem w swoich klasach startowych. Michał zajął również 4 miejsce w konkurencji rzutu oszczepem a Wieniek był szósty w konkursie pchnięcia kulą.

Pod nieobecność naszych czołowych biegaczy, którzy przygotowują się do startu na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro, honoru tarnowskich sprintów bronił Tomasz Sikorski. Rywalizujący w klasie T38 (lekkie uszkodzenia Centralnego Układu Nerwowego) tarnowski zawodnik wystartował w trzech konkurencjach: na dystansie 100, 200 i 400 metrów. Walcząc zarówno z rywalami jak i z kontuzją, której się nabawił w jednym z biegów, Tomek zdobył brązowe medale w biegach na 100 i 400 metrów, a na dystansie 200 metrów uplasował się tuż za podium na 4 miejscu.

Podopieczni Bartłomieja Tott, pokazali na tych zawodach naprawdę wielką wolę walki i chęć osiągania sukcesu. Sukcesy te nie były by możliwe gdyby nie nasi partnerzy: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Gmina Miasta Tarnowa oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.