WIELKIE ZAWODY SZTANGISTÓW START-u

W dniach 23 - 25 czerwca Zielona Góra gościła elitę niepełnosprawnych ciężarowców naszego kraju. Odbyły się tam Indywidualne Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów seniorów i juniorów. Poziom zawodów był imponujący, padło wiele rekordów Polski. Doskonale zaprezentowała się ekipa tarnowska prowadzona przez trenera Bogusława Szczepańskiego.
Ogromny potencjał zaprezentowali juniorzy naszego klubu. Rozwój sekcji i dyscypliny uzależniony jest od dobrej pracy z młodzieżą. Sukcesy tarnowskich juniorów lokują tę drużynę w krajowej czołówce i gwarantują dalszy rozwój podnoszenia ciężarów osób niepełnosprawnych w naszym mieście.
Najlepszymi w swoich kategoriach okazali się: Tomasz Pietruszka, Jacek Kierach, Łukasz Woźniak i Paweł Wiejaczka. Medale srebrne zdobyli: Kamil Gębala i Krystian Wesołowski.
W kategorii seniorów starzy mistrzowie zrobili to co do nich należało:
Marzena Zięba zdobyła złoty medal natomiast Magdalena Szymeczek wywalczyła srebrny medal.
Równie imponująco wygląda dorobek medalowy męskiej części drużyny. Złote medale zdobyli: Artur Lis, Piotr Szymeczek, Paweł Jewuła i Kamil Gębala. Srebrnym medalem może pochwalić się; Tomasz Pietruszka, a brązowym: Jacek Kierach i Łukasz Woźniak

Bardzo dobrze przygotowani zawodnicy zrealizowali w 100 % założenia taktyczne, nie popełniając żadnego błędu w trakcie rywalizacji na pomoście. Łącznie tarnowska ekipa zdobyła 9 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe medale.
Proces przygotowań do tych zawodów oraz wyjazd ekipy tarnowskiej był dofinansowany przez: PFRON, Urząd Miasta Tarnowa oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.