Tarnowscy pływacy na podium !

W dniach 12-14 czerwca  2015 r. na pływalni w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu osób Niepełnosprawnych. W zawodach wzięło udział 120 zawodników z dysfunkcją narządu ruchu i wzroku.  Tarnów reprezentowała 8 osobowa ekipa pływaków sekcji pływackiej Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „Start”  wraz z trenerką Anetą Michalska-Kocjan. Zawodnicy zdobyli 2 złote, 2 brązowe medale płynąc w konkurencjach indywidualnych oraz 2 brązowe medale w sztafecie damskiej.

Najlepszą zawodniczką wśród tarnowskich pływaków została Patrycja Wojnarowska – startując w 6 konkurencjach 50,100,200 dow. 50,100 klas, oraz 50 grzb, zdobyła złoty medal
w grupie S7 uzyskując łącznie 1081 pkt.

Łukasz Kokosza to drugi złoty medalista wystartował w czterech konkurencjach 50,100 dow, 50,100 klas w grupie S5 uzyskał 491 pkt.

Paweł Grzebień startując w pięciu konkurencjach 50,100 dow, 50 grzb,100 grzb, 50 mot. uzyskał  łącznie 1333 pk. w grupie S8 co pozwoliło na zdobycie brązowego medalu.

Karolina Szumlańska płynąc na dystansie 50,100 dow,50,100 klas oraz 50 grzb, uzyskała łącznie  279 pkt co pozwoliło na zdobycie brązowego medalu w grupie S6.

Kolejne dwa brązowe medale wywalczyła sztafeta kobiet w składzie : Natalia Gogola, Patrycja Wojnarowska, Karolina Szumlańska oraz Kinga Krakowiecka, dziewczyny wywalczyły brąz na dystansie 4x50m styl dow oraz 4x100m styl dow.

Osoby niepełnosprawne ruchowo zapraszamy na bezpłatne zajęcia nauki i doskonalenia umiejętności pływackich, które odbywają się na basenie TOSiR przy ul. Piłsudskiego 30. Tel kontaktowy: Aneta Michalska-Kocjan 601345214. Projekt współfinansowany jest z budżetu Miasta Tarnowa.