ZŁOTY MICHAŁ DERUS, MEDALE ANNY TRENER I JOANNY MAZUR!!!

W dniach 19 – 21 czerwca na stadionie Friedrich-Ludwig-Jahn Stadium w Berlinie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec w lekkiej atletyce. W zawodach wystartowała trójka tarnowskich sprinterów: Joanna Mazur, Anna Trener oraz Michał Derus.

Swoją dominację na światowych bieżniach potwierdził Michał Derus. Zawodnik który na co dzień trenuje w AZS PWSZ w Tarnowie pod okiem trenera Piotra Kuczka na dystansie 100 metrów nie dał żadnych szans swoim rywalom. Z czasem 11,01 sekundy był najlepszym zawodnikiem w stawce. W pokonanym polu pozostawił zawodnika z Rosji, Austrii oraz Wielkiej Brytanii. Niestety trudne warunki atmosferyczne nie pozwoliły tarnowianinowi na poprawę rekordu świata, który wynosi 10,72 sek.

Bardzo udany debiut na międzynarodowej arenie zaliczyły również Anna Trener i Joanna Mazur. Obie zawodniczki, aby móc startować na międzynarodowych zawodach, musiały najpierw przejść klasyfikację sportowo - medyczną. W myśl tej klasyfikacji zawodniczkom zostały przyznane odpowiednie klasy sportowe i tym samym zostały dopuszczone do współrywalizacji w sporcie osób niepełnosprawnych.

Sprinterki tarnowskiego START-u wystartowały w biegach na 100 i 200 metrów. Na „setce” obie zawodniczki, po pięknej i wyrównanej walce zajęły trzecie miejsca w swoich klasach startowych. Asia musiała uznać wyższość zawodniczek z Niemiec oraz Rosji, natomiast Ania przegrała z reprezentantkami Rosji i Brazylii.

Ostatniego dnia imprezy nasze zawodniczki wystartowały w biegach na dystansie 200m. Pomimo ciężkich warunków jakie panowały w Berlinie tarnowianki spisały się wyśmienicie. Ania Trener zajęła drugie miejsce, ulegając jedynie niezwykle szybkiej zawodniczce z Brazylii a Joanna Mazur po pięknej walce z rywalkami, ale również i z silnym wiatrem, zajęła na tym dystansie czwarte miejsce.

Po wyczerpującym ale bardzo udanym weekendzie w Berlinie tarnowscy sprinterzy nie będą jednak mieli czasu na odpoczynek, gdyż już w najbliższy piątek wyjeżdżają do Zielonej Góry na Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce.