15 MEDALI LEKKOATLETÓW STRT-u TARNÓW!!!

W ostatni weekend czerwca niepełnosprawni lekkoatleci tarnowskiego START-u stoczyli piękne boje o medale podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, które odbyły się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze. Tarnowska ekipa, której trenerem i opiekunem jest Bartłomiej Tott, wywalczyła na tych zawodach aż 15 medali.

9 medali zdobyli sprinterzy: Michał Derus, Tomasz Sikorski, Joanna Mazur i Anna Trener. Anna Trener, trenująca na co dzień w AZS AWF Kraków, wystartowała w dwóch biegach na 100 i 200m i w obydwu tych konkurencjach nie dała żadnych szans swoim rywalkom bardzo pewnie broniąc tytuły Mistrzyni Polski które wywalczyła przed rokiem. Również nasz Mistrz Świata, podopieczny trenera Piotra Kuczka w AZS PWSZ Tarnów, Michał Derus, potwierdził swoją dominację na dystansie 100m, który pewnie wygrał w czasie 10,72 sek., czym wyrównał aktualny Rekord Świata w klasie startowej T47.

Dwa srebrne medale i i jeden brązowy wywalczyła Joanna Mazur, która na co dzień również trenuje w AZS AWF Kraków. Tarnowianka na dystansach 100 i 200m poprawiła swoje rekordy życiowe ale mimo to musiała uznać wyższość koleżanki z kadry. Na dystansie 400m Asia poprawiła jedenastoletni Rekord Polski w klasie startowej T11 który teraz wynosi 62,06 sek, mimo to pozwoliło jej to na wywalczenie i tak bardzo wysokiego 3 miejsca w biegu, gdyż na punkty przegrała z zawodniczkami z innych klas startowych.

Również trzy medale, do dorobku całej drużyny, dorzucił Tomasz Sikorski. Tomek wywalczył srebro na dystansie 200 i 400m oraz brązowy medal na „setce” poprawiając w każdym biegu swój rekord życiowy.

6 medali na tych mistrzostwach wywalczyli tarnowscy miotacze. Podopieczni Bartłomieja Tott, pokazali na tych zawodach naprawdę wielką wolę walki i chęć osiągania sukcesu. Dwa medale zdobył debiutujący na Mistrzostwach Polski Damian Ligęza. Tarnowski zawodnik w konkurencji pchnięcia kulą zajął drugie miejsce i zdobył srebrny medal. Popis swoich możliwości dał jednak w rzucie oszczepem, gdzie pokonał wszystkich rywali i wywalczył tytuł Mistrz Polski w klasie F54.

Po jednym medalu zdobyli Mariusz Niemiec i Paweł Ciesielski. „Mario” wywalczył srebro w rzucie oszczepem a Paweł brąz w pchnięciu kulą, gdzie przegrał z medalistą paraolimpijskim Januszem Rokickim.

Bardzo udane występy na stadionie w Zielonej Górze zaliczyli również Michał Wrzeszcz i Wieńczysław Leszczyński. Tarnowscy zawodnicy pomimo iż nie zdobyli medali, to osiągnęli bardzo dobre wyniki w swoich konkurencjach. Obydwaj zawodnicy uplasowali się na 4 miejscu zarówno w dysku jak i kuli w swoich klasach startowych.