Nowa Ortopedia

no

Nowa Ortopedia przy ulicy Dworskiej 1B/LU1 w Krakowie to nowoczesny ośrodek z oddziałem chirurgii jednego dnia, stanowiący część Szpitala Dworska. Jej celem jest dostarczenie pacjentom komplementarnych usług stanowiących połączenie nowoczesnej ortopedii z precyzyjną diagnostyką oraz leczeniem operacyjnym realizowanym w tym samym miejscu. Koncentrujemy się na kompleksowym leczeniu ortopedycznym oraz neurochirurgicznym.

Nowa Ortopedia skupia lekarzy wyspecjalizowanych w leczeniu konkretnych grup schorzeń narządu ruchu. Zajmujemy się zachowawczym i operacyjnym leczeniem przewlekłych schorzeń i urazów biodra, barku, stawu skokowego, kolana i ręki. Ponadto oferujemy konsultacje z zakresu medycyny sportowej. Lekarze i fizjoterapeuci pracują z profesjonalnymi sportowcami, stosując najnowocześniejsze metody leczenia i pomagając im osiągać jak najlepsze wyniki sportowe. Wszystkie gabinety w Nowej Ortopedii wyposażone są w USG.

W leczeniu rehabilitacyjnym wykorzystujemy 200-metrową najlepiej wyposażoną salę diagnostyki funkcjonalnej narządu ruchu oraz urządzenia wspomagające regenerację:

- najdłuższą matę podobarometryczną do komputerowej analizy chodu, badania stóp
- System Biodex 4 – jedyne w Małopolsce urządzenie do badania siły i wytrzymałości  mięśni
- najszybsze i najbezpieczniejsze dla stawów  pasywne bieżnie Woodway Curve do analizy chodu i biegu pacjenta  (min. w zwolnionym tempie)
- platformę balansowa Sigma - do treningu propriocepcji, koordynacji nerwowo - mięśniowej
- Keiser Functional Trainer – do ćwiczeń z oporem pneumatycznym
jedną z niewielu w Polsce platformę Vertimax V8 EX – do ćwiczeń siły i mocy eksplozywnej stosowaną przez profesjonalistów w klubach sportowych
- terapię energototonową Hi - Top - szerokie zastosowanie w regeneracji tkanek, zespołach bólowych barku i kręgosłupa
- krioterapię, elektroterapię, pole magnetyczne, ultradźwięki.

Dowiedz się więcej: www.nowaortopedia.pl